Milí přátelé!

Zveme vás na postní duchovní obnovu, která se bude konat v termínu 4. 3. (pá, 19:00) - 6. 3. (ne, 13:00) v Břežanech u Znojma, v areálu klášteře sester sv. Hedviky (Břežany 1).

Obnovu povedou kněží sekulárního institutu Servi della sofferenza (o. Karel Orlita, o. Stanislav Tomšíček).

Téma: Marnotratný otec.

Předpokládaná cena - cca 500 KČ.

 

Přihlášky posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - uveďte své jméno, věk a tel. kontakt. 

Myšlenka Padre

04. 03. 2020

Jakoukoli Boží vůli nelze přijmout jinak než vírou. Rozum ať je na svém místě, ať do Boží vůle nezasahuje a stará se o své věci, aniž by se vměšoval do oblasti někoho jiného, tedy do oblasti nadpřirozené. Po přijetí Boží vůle může rozum doprovázet víru a sdílet se s ní, ale nemá se stavět před víru a před Boží vůli.

"Ogni volontà di Dio non ha altra accoglienza se non quella della fede. La ragione stia al suo posto, non intervenga sulla volontà di Dio e si faccia i fatti suoi, senza invadere il campo altrui, cioè il soprannaturale. Dopo l’accoglienza, la ragione può accompagnare la fede con la condivisione, ma non deve anteporsi alla fede e alla volontà di Dio."